Wyjątek potwierdza regułę

22 marca 2011, kategoria: Felietoniści, Małgorzata Południak, liczba wyświetleń: 1 530

Ciągle mi się coś przytrafia. W zasadzie na każdej płaszczyźnie. I kiedy znajomi na moje pytanie: „co słychać?” – odpowiadają, że nuda, czy stara bieda – myślę, że rzecz tkwi w wychodzeniu. Nie tylko z domu, ale przede wszystkim do innych. Można się oddalić od natury, ale natura jest w nas i jednak ciągnie do stada. A kiedy już w nim jesteśmy, dzieją się „cuda wianki”. Przynajmniej u mnie tak jest.

Zawsze mam nadzieję, że świat mnie nie zdominuje, że jestem przygotowana na różne okoliczności i odporna na nieprzewidziane wypadki. Nie piszę listów na błyszczącym papierze i nie rozsypuję kolorowych papierków w celu czarowania. No – przepraszam, że nie jestem wystarczająco słodka. Grzecznie pojechałam w świat – szukać dziury w całym. Ocean obmywał mi stopy, a sól wyjątkowo wgryzała się w otwarte rany. Wiem, że miałam uważać na kobiety z wielkim apetytem na moje miejsce. Na potoki, bajora i kloaczne doły. Myślisz, że można skłonić czytelnika, żeby dostrzegł granicę, która przy wschodzie słońca tonie w odchodach, zamiast unosić się i cieszyć?! Przez moment mi współczujesz, siadasz obok i pijemy kawę. Wieczorem przychodzisz napić się piwa, śmiejemy się. Czytasz mi Factotum, a ona wjeżdża w rozległą dolinę. Przerywa zaporę i rano, zamiast seksu, pakujemy się w pośpiechu i jedziemy w góry. Niby jesteśmy dorośli, ale wzrost i słuszna waga o niczym nie świadczą.

Zaczynam na nowo odkrywać zdeterminowaną świadomość. I nic – zwyczajnie babeczka przepadła w błyskotkach, słodkich epitetach. Zanim mnie odnajdzie pokonując to, co jej po drodze zostawiałam, zanurzę się w moich kolejnych olśnieniach. A ona, jak już, trafi na mój ślad. Musi uważać na oczy, na DNA, głowę, paznokcie i kostki. Bo przecież nigdy nic nie wiadomo. Nie patrz na mnie z ukosa. Kobiety niszczą się nawzajem, więc jak mam żyć według przykazań?

Foto: autor Caleb O’Connor

Komentarzy: 3 do wpisu Wyjątek potwierdza regułę

  1. Ależ Małgorzato! Kobiety nie są drapieżnikami. Czasami tylko bywają zazdrosne;)

  2. Grafomanka dnia 23 marca 2011
  3. Bo to zła kobieta była?

  4. Małgorzata dnia 24 marca 2011
  5. Hi there! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to give it a appear. Im definitely loving the details. Im bookmarking and will likely be tweeting this to my followers! Outstanding blog and great style and style.

  6. George dnia 16 grudnia 2016

Zostaw komentarz